Anasayfa / Kitaplar / Gençlik Kitapları Biraz Aksiyon Rahat Durmayacağız

Biraz Aksiyon Rahat Durmayacağız

1960 sonrası küresel muhalefetin hafızasında dikkate değer bir yeri bulunan Malcolm X, Afrika ve Amerika'daki pek çok devrimci grubun yanı sıra İslam dünyasındaki hareketlerle de irtibat hâlindeydi. Malcolm X'in yeniliklerle dolu yolculuğu, birçok bakımdan hayatı boyunca sürecek olan idealinin anlamını ve özünü arama arayışından kaynaklanır. Hayatının dönüm noktalarından biri hiç şüphesiz hacc farizasını yerine getirmek için yaptığı Mekke ziyaretidir. Malcolm X, İslam evrenselliğinin benimsendiği haccdan dönüşünde, insan hakları mücadelesi yürüten gruplarla işbirliği de dâhil olmak üzere Siyah Müslümanları destekleyen beyazlarla da çalışma niyetini dile getirmiştir.

Müstesna bir kimse olarak Malcolm X'in Amerikalılar arasında nasıl dirildiğini anlamak için onun hayat serüvenini bütün boyutlarıyla yeniden ele almak gerekir. Ödün vermeyen mücadelesiyle dünyada hayranlık uyandıran Malcolm X'in hayatının gerçek ayrıntılarını kavramak adına ideolojik muhaliflerinin gardını düşüren konuşmalarını yeniden okumak, onun hayatının ıstıraplı ve aynı zamanda haysiyetli hikâyesini gözler önüne serecektir. Elinizdeki kitap bu düşünceyle hazırlandı.

Biraz Aksiyon, Rahat Durmayacağız; yerleşik ırkçılığa karşı mücadele eden Malcolm X'in çok katmanlı hayatının ritmine ve gerçeklerine ışık tutan, birçoğu ilk kez kitaplaştırılan konuşmalarının yer verildiği kapsamlı ve özgün bir eser olma niteliği taşıyor. 

Fiyat 18.00 TL
Barkod
Sayfa Sayısı
Basım Yeri
Basım Tarihi
Kapak Türü
Kağıt Türü
Dil Türkçe

Okuyucu Yorumları

Bu kitaba henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun;
Benzer Kitaplar

Amerika'ya Meydan Okurken Malcolm X

Buğra Özler

Detaylı İncele

Biraz Aksiyon Rahat Durmayacağız

Malcolm X

Detaylı İncele

Fahreddin Paşa ve Medine Savunması

Abdullah Yıldız

Detaylı İncele

KAMPANYALARIMIZDAN HABERDAR OLUN

Adres:

Alemdar Mh., Çatalçeşme Sk. 27/15, 34110 Fatih/Istanbul

Sosyal Medya Hesapları

Facebook

Twitter

İnstagram

Copyright © 2019 Pınar Yayınları Her Hakkı Saklıdır.